بچه رابطه جنسی دیدپسرم رابطه جنسی مان را دیددیدن رابطه جنسیدیدن رابطه جنسی کودکانرابطه جنسی کودکرابطه زناشوییروانشناسی کودکسوالات جنسی کودکانکودک رابطه جنسی والدین را دیدمطالب ویژه

کودکم رابطه جنسی من و همسرم را دیده چیکار کنم ؟


کودکم رابطه زناشویی من و مادرش را دیده است. الان باید چه کار کنیم؟

اگر فرزندمان رابطه جنسی ما را دید چکار کنیم ؟ چگونه با کودک در مورد مسائل جنسی برخورد کنیم ؟

کودکم رابطه جنسی من و همسرم را دیده چیکار کنم ؟

فرزند ۵ ساله‌ام به دلیل سهل انگاری، رابطه زناشویی من و مادرش را دیده است. الان باید دقیقا چه کار کنیم؟ استرس زیادی داریم و از او خجالت می‌کشیم. البته هنوز او هیچ سوالی در این باره از ما نکرده است.

مخاطب گرامی، نگرانی شما از این حادثه به جا و قابل درک است و رعایت کامل اصول برای پیشگیری از این‌گونه مشکلات باید جزو مهارت‌های اولیه هر زوجی باشد که آن‌ها را فرا بگیرند. واضح است که ناآگاهی از پیامدهای روحی‌-روانی این مسائل و رعایت نکردن ارتباط زناشویی امن، آسیب‌زاست و می‌تواند به بلوغ زودرس کودکان،حس تنفر از والد یا والدین، ورود زودهنگام به رفتارهای جنسی و … منجر شود. در این زمینه تذکرات تربیتی بسیاری از بزرگان داریم تا والدین در روابط خود همه اصول ایمنی را رعایت کنند. هر حادثه‌ای اگر مدیریت نشود، قطعا می‌تواند باعث ایجاد حوادث دیگری شود بنابراین طبیعی است که نگران باشید. با این مقدمه و برای مدیریت مشکلی که برای‌تان پیش آمده است، نکاتی یادآوری می‌‌شود.

بیشتر مراقب رفتارهایتان باشید

فرزند عزیز شما در مرحله کودکی اول است و تفکر عینی دارد یعنی آن چه در منظر اوست به آن فکر می‌کند و اگر آن محرک از منظر او پنهان شود، به دیگر محرک‌های پیرامون خود توجه می‌کند پس تلاش شما و همه والدینی که با چنین مشکلی مواجه می‌شوند، این باشد که فضای امن فراهم کنند تا آسیب روحی روانی به خود و اطرافیان وارد نکنند   فرزند شما اگر دوباره شاهد این مسائل نباشد، ممکن است زودتر از حافظه او پاک شود. در ضمن، یکی از ویژگی‌های دوره کودکی اول کنجکاوی است و با توجه به مشکل پیش آمده، بیشتر باید مراقب رفتارها و ارتباطات بین خودتان(زن و شوهر) باشید تا مجدد این گونه اتفاقاتی پیش نیاید.

اگر از شما پرسید…

روابط خود را با فرزندتان همچون گذشته ادامه دهید و در این زمینه از او سوالی نداشته باشید که به یادآوری مشاهداتش بپردازد. اگر او هم سوالی در این باره داشت و از شما پرسید، ذهن او را منحرف و داستان متفاوتی برای او تعریف کنید تا این موضوع مشمول مرور زمان و به تدریج از ذهنش تا حد زیادی پاک شود.

کودک را  به خاطر این اتفاق سرزنش نکنید

احساس گناه و رفتار خاص بعد از این حادثه مشکلی را حل نمی‌کند بنابراین بهتر است به کودک بیشتر امنیت بدهید و رفتار او را سرزنش نکنید چون کودک پنج ساله  متوجه هیچ حس جنسی یا رفتار جنسی نمی‌شود و نگرانی والدین می‌تواند کنجکاوی او را در این  باره بیشتر تحریک کند.

اتاق خواب والدین و کودک باید جدا باشد

به عنوان نکته پایانی، توجه داشته باشید که همه جوامع به این اصل تربیتی تاکید  دارند و آن را رعایت می‌کنند که اتاق خواب والدین و کودک باید جدا باشد و حتی پس از پایان دوره  نوزادی،  کودک باید اتاق خواب داشته باشد که اگر این شرایط فراهم و اتاق خواب والدین و فرزندان تفکیک شود، آثار تربیتی فراوانی خواهد داشت و چنین مشکلاتی با احتمال بسیار کمتری، پیش خواهد آمد.

مشکلات روانی ناشی از تماشای رابطه جنسی والدین در کودکان

در زمانی که کودک با صحنه روابط زناشویی والدین مواجه می شود ممکن است دچار مشکلات روانی متعددی از قبیل : اضطراب ، افسردگی ، شهوانی شدن کودک، ابهامات سادومازوخیستی ، ترس از تنهایی ، آسیب پذیری و موارد دیگر شود . البته بسیاری از روانشناسان کودک اتفاقات زناشویی را عامل اصلی مشکلات روانی تلقی نمی کنند مگر اینکه رابطه زناشویی والدین در هنگام مشاهده کودک خشن باشد .
ممکن است نتوانید به راحتی با فرزندان خود از مسایل جنسی حرف بزنید . بسیاری از پدرها و مادرها به مسائل جنسی بی توجهی می کنند و تصور می کنند که این مسائل را کودک در مدرسه یاد می گیرد و از آموزش آن شانه خالی می کنند .

رفتار مسئولانه در قبال مسایل جنسی چگونه است ؟ ( اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید !؟ )

در وهله ی اول پدر و مادرها ، نباید نسبت به مسائل جنسی بی اعتنایی کنند چرا که بی اعتنایی به مسایل جنسی تحریک کننده است . روانشناسی کودک اظهار می کند که والدینی که با کودک خود مسائل جنسی را مطرح می کنند باعث می شوند که کودکان دیرتر به مسائل جنسی توجه کنند .
سعی کنید که با دقت درباره ی مسائل جنسی با کودک خود صحبت کنید . زیرا نظرات والدین با یکدیگر فرق می کند و کودکان نیز متفاوت هستند . در نظر داشته باشید که رابطه جنسی چیز بدی نیست . اگر رابطه جنسی را برای کودک بد جلوه بدهید ، ممکن است کودکتان دیگر برای نظرات شما ارزش قائل نشود . بدون توجه به دین و مذهبی که دارید بدانید که روابط جنسی موضوع اخلاقی مهمی است .

چگونه با کودک در مورد مسائل جنسی برخورد کنیم ؟

  • اگر کودک بطور اتفاقی شما را هنگام رابطه زناشویی دید به هیچ وجه واکنشی نشان ندهید و دست پاچه یا وحشت زده نشوید .
  • دقت کنید که با برخوردتان کودک را شرمنده کنجکاوی جنسی اش نکنید .
  • با ورود کودک به اتاق سعی کنید پس از اینکه خود را پوشاندید او را در آغوش بگیرید و با محبت با او برخورد کنید .
  • با آرامش از او بپرسید که کاری یا مشکلی دارد که به اتاقتان آمده است ؟
  • اگر از شما پرسید که چه کاری انجام می دادید برایش آرام توضیح دهید که مامان ، باباها وقتی همو دوست دارند یکدیگر را در آغوش می گیرند و می بوسند و می خندند و هیچ دعوایی بین ما وجود نداشته است .

سوالات جنسی کودکان

اگر در شرایطی که کودک چیزی نپرسید می توانید در زمان مناسب از او سوال کنید که چیزی دیده است و اگر دید بود با او حرف بزنید . کودکان ممکن است در مورد مسائل جنسی سوالات متعددی کنند و شما باید دقت کنید که به هیچ وجه به او دروغ نگویید چراکه کودک به تدریج که بزرگ شود متوجه می شود و در آینده اعتمادش از شما سلب می شود . بنابراین سعی کنید با روشهایی که گفته شد به سوالات کودک خود پاسخ دهید و در صورتی که نیاز بیشتر به اطلاعات داشتید به یک متخصص روانشناس کودک یا مشاوره کودک مراجعه کنید .

مشاوره کودک ، این گونه سوالات جنسی کودکان را صرفا کنجکاوی ذاتی و میل شدید به فهمیدن می داند . پس بهتر است همانند مواقعی دیگر که از شما سوال می پرسند و با آرامش پاسخ می دهید در زمانی که در مورد مسائل جنسی از شما سوالاتی می پرسند ، با آرامش به او پاسخ دهید .

اگر در تربیت فرزندان خود کوشا باشید و کودک در مواجه با صحنه زناشویی شما این احساس و درک را داشته باشد که والدین می توانند رابطه صمیمی بیشتری از طریق تماس فیزیکی داشته باشند ، در نتیجه ضرر و آسیبی برای کودک نخواهد داشت .

ممکن است این شرایط برای بسیاری از والدین ناراحت کننده باشد اما بهترین برخورد با این مسئله این است که آرامش خود را حفظ کنید و نسبت به مشاهده کودک مضطرب و دست پاچه نشوید .

اشتباهات والدین با بی توجهی کردن به اینکه ” اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید ” چه کنند ؟

والدینی که در حضور کودکان خود روابط زناشویی دارند باعث تحریک غریزه جنسی زودرس در کودک خود خواهند شد و عامل مهمی برای انحرافات اخلاقی کودکان می شوند . بنابراین بهتر است والدین رابطه زناشویی خود را در ساعاتی که مطمئن هستند کودک خواب است یا حضور ندارد انجام دهند .
روانشناسی کودک و مشاوره کودک مشاهده رابطه زناشویی را برای کودک مناسب نمی دادند و به والدین توصیه می کنند که در برقراری روابط زناشویی نکته فوق را رعایت کنند و تصور نکنند که کودکان متوجه نمی شوند .

منابع:

khorasannews.com

seemorgh.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن