انتظار پدر و مادر از فرزندان بعد از مرگانتظارات والدین از فرزندان پس از مرگبهترین خیرات برای پدر و مادررضایت والدین پس از مرگمتفرقه دینی

کسانی که از این دنیا رفته اند چه انتظارهایی از فرزندان خود دارند؟ |


کسانی که از این دنیا رفته اند چه انتظارهایی از فرزندان خود دارند؟

انتظارات والدین از فرزندان پس از مرگ چیست ؟کسانی که از این دنیا رفته اند چه انتظارهایی از فرزندان خود دارند سوالی است که در پیشنهادهای درس چهارم هدیه های آسمانی پایه هفتم آمده است.

وقتی باور داشته باشیم که مرگ پایان زندگی نیست، بلکه انتقالى است از این جهان به جهان دیگر، پس از اینکه عزیزانمان از این دنیا رفتند برای آن‌ها اعمالی را انجام می دهیم تا انتظاراتشان را برآورده کنیم و رضایت و آرامش روح آن‌ها را جلب کنیم. این اعمال به اندازه نیکی به پدر و مادر زمانی که حضور دارند و سایه آن‌ها بر سر فرزندانشان است، ثواب دارد و شادی آن‌ها را موجب می‌شود. در این مطلب حیاط خلوت به پاسخ این سوال می‌پردازیم که کسانی که از این دنیا رفته اند چه انتظارهایی از فرزندان خود دارند؟ و چه کارهایی می‌توان برای شادی روح والدین انجام داد؟

کسانی که از این دنیا رفته اند چه انتظارهایی از فرزندان خود دارند؟ |

کسانی که از این دنیا رفته اند چه انتظارهایی از فرزندان خود دارند

هر کدام از ما از دست رفتگانی داریم که می‌توانیم برای آرامش و شادی روح آن‌ها اعمالی را انجام دهیم. اما فکر می کنید کسانی که از این دنیا رفته اند چه انتظارهایی از فرزندان خود دارند؟ والدینی که زندگی خود را نثار فرزندانشان کرده اند، پس از مرگ چه انتظاراتی از پاره های تن شان دارند؟

  • خواندن قرآن و دعا و نماز اولین کاری است که فرزندان می‌توانند برای آرامش روح والدین خود انجام دهند. در فرهنگ اسلامی به خیرات و دعا برای شادی روح اموات تاکید بسیاری شده است. به خصوص حضرت محمد (ص) تاکید زیادی بر خواندن آیت الکرسی برای اموات داشته‌اند.
  • انجام کارهای نیک برای رفتگان نیز از دیگر اعمال نیکی است که در روایات اسلامی به آن توصیه شده است. پاداش کارهای نیکی که به نیت کسانی که از این دنیا رفته اند انجام بگیرد، نه تنها برای اموات نوشته می‌شود بلکه برای فرزندی که این اعمال نیک را انجام می‌دهد نیز، ثبت و ضبط خواهد شد. کمک به فقرا و نیازمندان، سیر کردن ایتام، صدقه، بازدید از افراد پیر و بیمار و … از قبیل کارهای نیکی است که فرزندان می توانند به نیت مادر و پدرشان که از دنیا رفته اند انجام دهند.
  • دادن خیرات برای اموات هر آن چیزی است که از این دنیای مادی برای از دنیا رفتگان نثار می‌کنیم.
  • یاد کردن از دنیا رفتگان به نیکی، بدون شک رضایت خاطر آن‌ها را جلب می‌کند. پنجشنبه و جمعه‌های هر هفته فرصت مناسبی است تا یادی از اموات کنیم.
  • بازدید از آرامگاه والدین از دست رفته، همانقدر که روح فرزندی را که به زیارت آرامگاه والدین خود رفته جلا می‌دهد، برای روح مردگان نیز موجب شادی و آرامش است.

به طور کلی می‌توان گفت اعمال نیک و ثواب، و هر رفتاری از فرزندان که در دوران زندگی والدین باعث شادی روح آن ها می‌شده، پس از مرگ آنان نیز انتظارات آن‌ها را برآورده می‌کند.

منبع:setare.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن