ایده های یلداییبرای شب یلدا چی درست کنیمتزیین ژله در ظرف پیرکستزیین ژله شب یلدا برای عروستزیین ژله هندوانه شب یلداتزیین هندوانه شب یلدا برای عروستزیینات شب یلدادرست کردن ژله هندوانهدیزاین شب یلداژله در ظرف پیرکسژله شب یلدا جدیدژله شب یلدا سادهژله هندوانهژله هندوانه ایژله هندوانه ای برای شب یلداژله هندوانه ای راحتژله هندوانه ای سادهژله هندوانه ای سه بعدیژله هندوانه ای قالبیژله هندوانه در جامژله هندوانه در ظرف پیرکسژله هندوانه قالبیشیرینی ، کیک ، دسرطرز تهیه ژله شب یلدا سادهطرز تهیه ژله هندوانه ای برای شب یلداطرز تهیه ژله هندوانه ای راحتطرز تهیه ژله هندوانه ای قالبیطرز تهیه ژله هندوانه در جامطرز تهیه ژله هندوانه سادهطرز تهیه ژله هندوانه طبیعیطرز تهیه ژله هندوانه لیوانیطرز تهیه ژله هندوانه مرحله به مرحلهمدلهای ژله شب یلدامطالب ویژه

ژله هندوانه در ظرف پیرکس + طرز تهیه ژله هندوانه در جام |


طرز تهیه ژله هندوانه در ظرف پیرکس / ژله هندوانه ای راحت 

برای شب یلدا چی درست کنیم ؟ ژله هندوانه ای یکی از خوراکی های خوشمزه و ساده برای شب یلدا است . در ادامه طرز تهیه ژله هندوانه ای ساده ، ژله هندوانه در ظرف پیرکس و طرز تهیه ژله هندوانه در جام را مشاهده می کنید .

طرز تهیه ژله هندوانه ای برای شب یلدا 

ژله هندوانه در ظرف پیرکس + طرز تهیه ژله هندوانه در جام |
ژله هندوانه در ظرف پیرکس

مواد اولیه ژله هندوانه ای

یه بسته ژله انار
یه بسته ژله آلوئه ورا

یه بسته ژله سبز رنگ مثل ژله کیوی
دو تا بستنی لیوانی
رنگ سبز خوراکی
یه کم شکلات چیپسی

طرز تهیه ژله هندوانه در ظرف پیرکس

سه تا ظرف میخایم تو سه تا سایز مختلف، که تو هم جا بشن، می تونید از ظرف پیرکس فلزی یا پلاستیکی استفاده کنید .

من از پیرکس استفاده کردم،
ظرف سایز متوسط رو با چسب پهن ، فیکسش میکنیم وسط ظرف بزرگتر ، طوری که از کناره ها و کف ظرف فاصله داشته باشه ، خوب با چسب محکمش کنید که تکون نخوره اصلا، بعد ژله سبز رو با یک لیوان اب جوش حل میکنیم و وقتی شفاف شد یه بستنی لیوانی اصافه کرده به همراه چند قطره رنگ سبز ، خوب به هم میزنیم و درون طرف بزرگتر میریزیم و میزاریم یخچال تا ببنده.
تو این زمان ژله الوئه ورا رو هم به همون ترتیب اماده میکنیم تا خنک بشه ،
تقریبا بعد از ۴۵دقیقه ژله سبزمون میبنده، ظرف سایز ۲رو به ارومی و با حوصله جدا کنید، اگر دیدید سخته یه کم اب جوش داخل ظرف بریزید و بچرخونید تا در بیاد .
بعد از خارج کردن ظرف ۲،
حالا نوبته ظرف کوچیکه که اونم با چسب به ظرف اول محکمش میکنیم
و ژله سفید رو مابین ژله سبز و ظرف ۳میریزم، تا با ژله سبز هم سطح بشن
دو باره یخچال میزاریمو ، ژله قرمز رو با یک لیوان ابجوش ویک نصف لیوان اب سرد حل کرده و میزاریم کامل کامل خنک بشه ،
وقتی ژله سفید بست، به همون ترتیب ، ظرف رو ازش جدا کرده ، و کمی شکلات چیپسی میریزیم روی ژله سفید و ژله قرمز رو میریزیم تا هم سطح دوتا ژله دیگه بشن .
بعد چند ساعت داخل یخچال میزاریم.
برای برگردوندن ژله ، ظرف پیرکس رو از یخچال در بیارید وقتی یه کم هم دما ی محیط شد، داخل ظرف ابجوش چند ثانیه میزاریم، به راحتی بر میگرده، بعد با قلم مو با رنگ سبز خط هایی مثل خط های هندوانه روش میکشیم

برای جدا شدن راحت تر ژله از ظرف می توانید کمی داخل و بیرون ظرفی که داخل ظرف بزرگ تر قرار می گیرد را با روغن چرب کنید و یا مقداری آب اسپری کنید و برای چند دقیقه داخل فریزر بگذارید .

می توانید برای درست کردن ژله در ظرف پیرکس مانند تصویر زیر ابتدا ژله قرمز بعد از اینکه ژله بسته شد ، ژله بستنی یا ژله شیر و سپس ژله سبز را داخل هرف پیرکس بریزد و سپس برگردانید .

ژله هندوانه در ظرف پیرکس + طرز تهیه ژله هندوانه در جام |

جدا کردن ژله از قالب های پیرکس:

صد البته روش استفاده از آب گرم برای زمانی که از ظروف پیرکس به عنوان قالب ژله استفاده میکنید مناسب نیست(چون در اثر تغییر ناگهانی دما ظرف پیرکس خواهد شکست).وقتی میخواهید در ظرف پیرکس ژله درست کنید،قبل از اینکه مواد ژله را در ظرف بریزید مقداری آب به دیواره های ظرف بپاشید.وقتی هم که خواستید ژله را از قالب در بیاروید، اجازه دهید تا چند دقیقه بیرون از یخچال بماند و بعد ظرف سرو را روی دهنه قالب پیرکس خود گذاشته و قالب را در حال تکان تکان دادن برگردانید…

تذکرات مهم: برای قالبی در آوردن ژله میزان آب را کمتر بریزید بهترین قالب برای ژله ، قالب های پلاستیکی و سخت ترین نوع قالب سیلیکونی هست قالبهای فلزی زودتر گرما رو جذب خودشون میکنن و ژله زودتر از دیواره های قالب جدا میشه و قالب پلاستیکی و سیلیکونی دیرترنکات مهم برای برش ژله :همیشه یه لیوان آب دم دستتان باشد تا کاردی که با آن ژله هایتان را برش میزنید را مرتبا خیس کنید.کف ظرف سرو ژله را قبل از منتقل کردن ژله به آن کمی خیس کنید تا ژله ها به راحتی از کف ظرف جدا شوند.

ژله هندوانه در ظرف پیرکس + طرز تهیه ژله هندوانه در جام |
‌طرز تهیه ژله هندوانه در جام

درست کردن ژله هندوانه در جام  برای اون دسته از عزیزانی که خارج کردن ژله از قالب براشون سخته بسیار مناسب است.
‌این کار خیلی شیک و آسونه و با کمترین امکانات برای شب یلدا می تونید آماده کنید و در کنار عزیزانتون نوش جان کنید

‌ابتدا مواد لازم برای پاناکوتا رو درست کنید برای این قسمت می تونید از ژله بستنی یا ژله شیر هم استفاده کنید اما به این شکل خوشمزه تر میشه.

‌شیر ۲ لیوان
‌خامه ۲۰۰ گرم( یک پاکت خامه صورتی صبحانه)
‌شکر ۹ قاشق غذاخوری
‌وانیل ۱/۸ قاشق چایخوری
‌پودر ژلاتین ۲/۵ قاشق غذاخوری

‌خامه رو روی حرارت ملایم بذارید تا شل شه، وانیل و شکر رو بهش اضافه کنید.
‌هم بزنید تا دانه های شکر حل شه، شیر رو هم‌ گرم کنید و به خامه اضافه کنید. ژلاتین رو با مقداری آب سرد مخلوط کنید و بن ماری کنید تا ذوب شه، ژلاتین ذوب شده رو به مواد شیری اضافه کنید.
‌کنار بگذارید تا خنک بشه.
ژله هندوانه در ظرف پیرکس + طرز تهیه ژله هندوانه در جام |

‌طرز تهیه ژله هندوانه در جام مرحله به مرحله

میوه کیوی چون اسیدی هست ، اگه همین‌جوری داخل ژله بریزید باعث میشه که ژله نبنده. پس اونو با مقداری آب و یک قاشق شکر و رنگ خوراکی بجوشونید بعد مصرف کنید
‌ می تونید کلا کیوی رو حذف کنید و ژله رو خالی داخل جام ها بریزید
‌ بعد از اینکه لایه سفید رو داخل جام ریختید، بقیه پاناکوتا رو با مقداری رنگ خوراکی قرمز رنگ کنید برای لایه رویی ژله.

‌ برای لایه سفید می تونید از مخلوط ژله آلوئه‌ورا و شیر هم استفاده کنید
‌ شکلات اشکی رو از لوازم قنادی ها تهیه کنید
‌ وقتی شکلات اشکی ها رو داخل جام گذاشتید، مقدار کمی پاناکوتا قرمز بریزید روش تا شکلات ها شناور نشن و بعد از نیم بند شدن، جام رو پر کنید
‌اگه شکلات اشکی نداشتید مقداری شکلات رو بن ماری کنید و داخل قیف بریزید و دیواره های جام رو نقاشی کنید تا شکل دانه های هندوانه بشه
‌ برای لایه آخر ، به جای پاناکوتا می تونید از انواع ژله با رنگ قرمز ( انار، هندوانه، توت‌فرنگی ، آلبالو ) استفاده کنید
‌ در پایان کار ، جام‌ها رو برای مدت ۴ ساعت داخل یخچال قرار بدید تا خوب ببندد بعد نوش جان کنید
‌گردآوری: حیاط خلوت

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن