آبی روشنرنگرنگ روشنرنگ شادزردسفیدقرمزنارنجیوبلاگ

چرا باید رنگ های شاد و روشن بیشتری بپوشیم؟


رنگ های شاد تاثیر منفی بر هیکل و اندام شما ندارند! 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که با پوشیدن رنگ های روشن و لباس های رنگی رنگی مشکل دارید و فکر میکنید که رنگ روشن شما را چاق و بدهیکل نشان می دهد حتما این مقاله را بخوانید.

نقاشیان سیک امپرسیونیسم بودند که برای اولین بار در تاریخ هنر رنگ مشکی را از پالت نقاشی خود حذف کردند و به جای آن سرمه ای و بنفش و تتالیته های خاکستری و دودی را جایگزین کردند.
بعضی از افراد فکر می کنند که با پوشیدن رنگ های روشن چهره ی آنها رنگ تیره و بیحال به نظر می آید و به همین خاطر هیچ وقت به سراغ رنگ های روشن و شاد نمی روند و با پوشیدن لباس های روشن احساس خوبی پیدا نمی کنند اما این قضیه خودش راه حل دارد. مثلا میتوانید از یک بلوز طرح دار با تکه های رنگی روشن روی یک زمینه ی تیره استفاده کنید در این حال شما رنگ روشن و تیره را با هم تلفیق کرده اید و دیگر خبری از رنگ پریدگی و بی حال در چهره ی شما نیست.

تاثیر رنگ ها بر روحیه و مغز انسان

بیشتر روانشناسان در این زمینه یک عقیده دارند و آن هم تاثیر رنگ ها بر خلق و خوی و رفتار انسان ها و برداشت از رفتار هم دیگر است. آنها معتقدند که مغز انسان ها رنگ ها را با دلیل تفسیر می کند و هر رنگی تاثیر متفاوتی بر ما دارد. در اینجا به بررسی تاثیر رنگ ها بر خلق و خوی و مغز انسان میپردازیم.

رنگ قرمز:

اگر شما خانم هستید پوشیدن لباس قرمز شبیه به یک معجزه برای شما عمل می کند. در یک تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد مشخص شد پیشخدمت هایی که رنگ قرمز در رستوران به تن داشتند بین ۲۰ تا ۲۵ درصد انعام بیشتری از آقایان دریافت می کردند. دلیل آن این است که رنگ قرمز جذابیت را به خصوص در خانم ها به شدت افزایش می دهد. به طور کلی اینکه رنگ قرمز واکنش قدرتمندی را از خود بروز می دهد.
مثلا اگر شما قصد فروش یا حراج کالای خود را دارید بهتر است آن را در پس زمینه ی قرمز قرار دهید. زمانی که جنس شما در پس زمینه ی قرمز قرار می گیرد تهاجمی تر عمل می کند بنابراین مصرف کنندگان تمایل بیشتری به پیشنهاد ارقام بالاتر دارند.

چرا باید رنگ های شاد و روشن بیشتری بپوشیم؟
نارنجی:

نارنجی رنگ جالبی است. این رنگ با یک مفهوم مرتبط نیست و به صورت های گوناگونی بر ما اثر می گذارد. این رنگ با گرما مرتبط است مثلا زمانی که یک اتاق را رنگ نارنجی می کنیم فکر می کنیم دمای آن اتاق بالاتر است.
هم چنین رنگ نارنجی با مفهوم ارزش زیاد در ارتباط است مثلا مغازه هایی که لوگوهای نارنجی دارند این ذهنیت را بوجود میاورند که جنس با کیفیت با قیمت کمتری دارند.

چرا باید رنگ های شاد و روشن بیشتری بپوشیم؟
رنگ زرد:

رنگ زرد با احساس صمیمیت، آزادی، عزت نفس، خلاقیت، شگفتی در ارتباط است. به عقیده مردم رنگ زرد رنگ شادی است.
شاید به همین دلیل است که رنگ ایموجی ها اکثرا زرد است.

چرا باید رنگ های شاد و روشن بیشتری بپوشیم؟
آبی روشن:

آبی روشن رنگ آرامش و تمرکز است به همین دلیل است که اکثر بیمارستان ها و کلینیک ها در دکوراسیون خود از رنگ آبی روشن استفاده میکنند. رنگ لباس بیماران در بیمارستان ها نیز اکثرا آبی روشن است. رنگ آبی روشن فشار خون را تنظیم میکند. رنگ آبی روشن هم چنان نماد صلح هم هست.
نماد صلح جهانی که تقریبا در همه ی پرچم های روز جهانی صلح استفاده می شود تصویر کبوتری سفید است که شاخه ای کوچک به منقار دارد و بر روی پس زمینه ی رنگ آبی روشن قرار گرفته است.

چرا باید رنگ های شاد و روشن بیشتری بپوشیم؟
رنگ سفید:

رنگ سفید برای آقایان فوق العاده جذاب است. رنگ سفید برای آقایان همان کاری را میکند که رنگ قرمز برای خانم ها می کرد و جذابیت آنها را چند برابر میکند.
خانم ها بیشتر جذب مردانی می شوند که پیراهن و یا تی شرت ساده ی سفید پوشیده اند ولی در مورد اشیا و کالاهای سفید توجه را خیلی کم به خودش جذب میکند به همین خاطر است که سوپرمارکت ها و یا مغازه ها بیشتر رنگی رنگی دکور میشوند.

چرا باید رنگ های شاد و روشن بیشتری بپوشیم؟

در ادامه ی مقالات سایت سعی میکنیم به بررسی رنگ های دیگر بپردازیم. البته در مورد رنگ ها در نوشته های گذشته صحبت هایی کرده ایم که اگر تا الان موفق به خواندن آنها نشدید پیشنهاد میکنیم حتما یه نگاهی به آنها نیز بیاندازید.

نوشته های قبلی را از بخش وبلاگ دنبال کنید.

همیشه شیک و به روز باشید ❤️منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن