جشنواره مد و لباس فجررویداد ها

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر


نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، ۲۴ تا ۲۹ بهمن ۹۸ در تهران و مراکز استان ها برگزار می شود. موضوع جشنواره نهم، «فر گلستان» بوده که به منظور تکریم فرهنگ ۷۰۰۰ ساله و پوشش اقوام مناطق شمال شرقی کشور انتخاب شده است. شرایط، مدارک و شیوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره و بخش های مختلف این رویداد صنعت مد ایرانی و هم چنین جزییات مسابقه زنده طراحی پارچه و لباس در این گزارش مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران ارائه شده است. سالانه هزاران نفر آثار  خود را به دبیرخانه جشنواره مد و لباس فجر ارسال می‌کنند که نقش دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته طراحی پارچه و لباس و جواهرات و اکسسوری داخل و خارج از کشور،  پر رنگ است.

اگر شرکت کننده سال های قبل هستید یا عنوانی کسب کردید یا با سوالی روبرو شدید، مراتب را از طریق بخش  کامنت با لوکس تهران به اشتراک بگذارید.

با ما همراه باشید.

حتما بخوانید: همه چیز درباره هشتمین جشنواره مد و لباس فجر

درباره نهمین جشنواره مد و لباس فجر

جشنواره مد و لباس فجر که مهم ترین رویداد صنعت فشن ایران در طول سال محسوب می شود، امسال که سال رونق تولید است به ایستگاه نهم می رسد. همه ساله در فصل زمستان، ۳ جشنواره مهم در کشور برگزار می شود که یکی جشنواره بین المللی موسیقی فجر است و دیگری جشنواره فیلم فجر و پایان بخش جشنواره ها در فصل جشنواره های ایران، جشنواره مد و لباس فجر می باشد که امسال، نهمین دوره آن در تهران و مراکز استان های کشور برگزار می شود.

طبق اعلام فراخوان رسمی نهمین جشنواره مد و لباس فجر، این رویداد، بیست و چهارم لغایت بیست و نهم بهمن ماه سال ۹۸ برگزار می شود. هشتمین جشنواره، در اسفند ۹۷ برگزار شد و بخش ویژه ای در چابهار داشت. امسال، پرونده جشنواره نهم فجر، در بهمن ماه به اتمام خواهد رسید. موضوع نهمین جشنواره مد و لباس فجر «فر گلستان» است. سوزن دوزی های سیستانی ها، مورد تاکید جشنواره هشتم فجر بود.

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

در طول ۸ دوره گذشته، ده ها هزار شرکت کننده که بسیاری  از ان ها، دانشجویان و دانش آموختگان رشته های طراحی پارچه و لباس از دانشگاه ها و موسسات آموزشی داخل کشور بودند، محصولات و دست دوز های خود را در بخش های مختلف جشنواره، روانه دبیرخانه کردند و در بوته نقد هیات داوران کاربلد این جشنواره قرار دادند.

برخی از اعضاء هیات داواران جشنواره مد و لباس فجر، از چهره های سرشناس مد ایرانی هستند که محصولات آن ها با استقبال ملی و گاها بین المللی همراه شده است. سال به سال شاهد علمی تر شدن و حرفه ای تر شدن جشنواره هستیم و نگاه تجاری سازی محصولات (commercialization) به تن پوش های شرکت کنندگان از لباس تا اکسسوری، قوت گرفته است که نقطه اتکای جشنواره محسوب می شود.

خروجی جشنواره مد و لباس فجر،باید اصلاح فرهنگ پوشش ایرانیان، ارائه الگوهای جذاب و فاخر و خوش دوخت و دوز ارزان قیمت به طیف های مختلف مردم در راستای فرهنگ اسلامی ایرانی بوده تا جامعه از فرهنگ بدپوشی و پاره پوشی که این روزها گریبان صنعت مد و لباس ایرانی گرفته، خلاص یابد.

اگر شما دانشجوی رشته های طراحی پارچه و لباس هستید یا خواهان حضور در رشته های آکادمیک مقطع کارشناسی تا دکتری رشته های مرتبط با صنعت فشن (fashion industry) هستید، توصیه می کنیم که حتما به دیدن آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره مد ولباس رفته و از کارگاه های علمی و پژوهشی آن که در طول برگزاری جشنواره رخ می دهد، استفاده کنید.

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

حتما بخوانید: استایلیست کیست؟

سال به سال نگاه علمی ایران به مقوله مد افزایش می یابد و با توجه به ارتقا سطح  سلیقه و نیاز مخاطب به محصولات جدید به خصوص در حوزه مد مفهومی (conceptual fashion)، اهمیت نگاه آکادمیک به مد و نیازسنجی دقیق مخاطب، احساس می شود و نهمین جشنواره مد و لباس فجر ۹۸، بستری برای تبادل اطلاعات بین حرفه ای های دنیای مد ایران و جهان است که ره توشه خوبی برای عاشقان مد به خصوص لاکچری گردهای علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه دارد.

در دنیای مد امروز ایران، شاهد حضور طرح و نقش های سخیف و مغایر با فرهنگ اسلامی-ایرانی هستیم  که باعث شده تا کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اطلاعیه  هفتم دی ماه سال ۱۳۹۸ به هنرمندان و طراحان مد که با این کارگروه در ارتباط هستند، از آن یک درخواست کند:

در این درخواست آمده که به استناد ماده ۱ و ۲ قانون ساماندهی مد و لباس و نظر به این که در آستانه بهار ۱۳۹۹ هستیم و با توجه به هنجارهای فرهنگی و مذهبی، برخی از طراحان، بی توجه به حرمت ها، به تولید مانتو های تور، حریر، شیشه ای و بدن نما اقدام می کنند، ضروری است،  بستری فراهم کنند که به آسیب پذیری هنری جامعه طراحان، خللی وارد نشود.

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

از هنرمندان طبق این اطلاعیه دی ماه ۱۳۹۸ خواسته شده از  هر گونه اقدامات غیر قانونی که ارتباطی با فرهنگ ایرانی و اسلامی ندارد، پرهیز شود.

تاریخ برگزاری نهمین جشنواره مد و لباس فجر

۲۴ لغایت ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸

حتما ببینید: مزون لباس  چیست؟ توصیه هایی برای مدیریت مزون لباس

مسئول برگزاری نهمین جشنواره مد و لباس فجر

کارگروه ساماندهی مد و بنیاد ملی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سایت نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

به سایت ایران مد در نشانی IRANMODE.COM مراجعه کنید. سایت هایی به غیر از این درگاه، سایت رسمی نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر نیست.

هدف برگزاری نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

 • اجرای راهبردهای کلان جمهوری اسلامی در حوزه صنعت مد و لباس ایران
 • تلاش برای ارتقا صنعت مد و سلیقه و فرهنگ ایرانی
 • حمایت از اهتمام فعالان صنعت مد و لباس ایرانی
 • آشنایی طراحان ایرانی مد و لباس با یکدیگر و هم‌چنین معرفی برترین طراحان مد ایرانی به شرکت های خارجی
 • ترغیب مصرف کننده ایرانی به سمت محصولات مد فاخر ایرانی
 • تقویت اقتصاد ملی در حوزه مد و حمایت از مولفه های اقتصاد مقاومتی
 • تشویق چهره های ماندگار صنعت مد و حمایت از طراحان مستعد
 • حمایت از صنعت نساجی و تولید تن دوزهای ایرانی

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

بخش های مختلف نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در بخش های مختلفی برگزار می شود تا هنرمندان از حوزه های گوناگون طراحی مد و لباس، بتوانند دست آفریده های خود را به این رویداد بزرگ صنعت مد ایرانی ارسال کنند. در واقع تنوع بخش ها، بستر فرصت آفرینی است تا با دعوت از طراحان و صاحب نظران و تولید کنندگان و تئوریسین های مد ، تا محصولات خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

بخش های نهمین جشنواره مد و لباس فجر به شرح زیر است که در ادامه به بررسی هر قسمت پرداخته ایم:

 • بخش طراحی شامل مسابقه زنده و نمایش
 • بخش علمی
 • بخش دانشگاهی
 • بخش صنعت و فناوری های نوین در حوزه مد و لباس
 • بخش فرهنگی
 • بخش هنری
 • بخش اتحادیه ها و انجمن ها
 • بخش خانه های مد و موسسات مد و عفاف و حجاب
 • بخش استان ها
 • بخش اقوام که به صورت غیر متمرکز در ۳۱ استان کشور برگزار می شود.
 • بخش عرضه محصولات کاربردی اسلامی و ایرانی با فروش ریالی آثار
 • بخش بین المللی

حتما بخوانید: با رشته طراحی پارچه و لباس آشنا شویم

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

بخش مسابقه و نمایش رقابتی جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

بخش طراحی (مسابقه و نمایش) نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، مهم ترین بخش جشنواره است. چرا که فعال ترین و قوی ترین طراحان ، تلاش میکنند تا بهترین دست دوز ها و دست آفریده های خود را به این بخش ارسال و در بخش مسابقه، تندیس جشنواره را از آن خود کنند.

بخش رقابتی یا همان مسابقه ایران نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، در چندین قسمت به شرح زیر ارسال می شود که شرایط ارسال آثار هر بخش در ادامه این گفتار معرفی شده  است:

 • بخش طراحی لباس
 • بخش طراحی پارچه
 • بخش طراحی جواهرات و زیورآلات
 • بخش طراحی کیف و کفش
 • بخش مسابقه زنده طراحی لباس از ایده تا اجر در محل برگزاری جشنواره در حضور داوران

توجه داشته باشید که بخش مسابقه زنده نهمین جشنواره مد و لباس فجر، از شش قسمت به نام های زیر تشکیل شده که برای شرکت در هر بخش، باید شرایط و مدارک مربوطه در زمان مقرر به دبیرخانه جشنواره در تهران ارسال شود:

 • قسمت طراحی و تولید لباس اجتماع بانوان در بخش مسابقه زنده
 • قسمت طراحی محصولات مربوط به عفاف و حجاب در بخش مسابقه زنده
 • قسمت لباس اجتماع آقایان در بخش مسابقه زنده
 • قسمت طراحی پارچه در بخش مسابقه زنده
 • قسمت طراحی کیف و کفش زنانه و مردانه در بخش مسابقه زنده
 • قسمت طراحی زیور آلات در بخش مسابقه زنده

بخش  مسابقه نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، بخش غیر رقابتی هم دارد که شامل ۳ بخش با نام هایی چون: ویترین ملی لباس، ویترین ملی زیورآلات و ویترین ملی کیف و کفش می باشد.

حتما بخوانید: اکسسوری چیست؟

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

جزییات بخش مسابقه و نمایش نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

همان طور که در ابتدای این گفتار مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران اشاره شد، موضوع ویژه این دوره جشنواره: «فر گلستان» است. بخش مسابقه به دلیلی اهتمام این جشنواره به حمایت از فضای رقابتی بین طراحان دنیای مد ایرانی و تشویق آن ها به ارائه الگوهای خلاق و نوآورانه و توان  افزایی هنر ایرانی و کشف  استعدادها،  برگزار می شود و تاکید روی منطقه شمال شرقی کشور دارد.

داستان فرگلستان چیست؟

استان گلستان،یکی از ۳۱ استان کشور است. به استان گلستان، نگارستان ایران گفته می شود. یکی از مقصدهای دیدنی و جذاب و هیجان انگیز هم  برای گردشگران داخلی و هم  توریست های خارجی و هم عاشقان طراحی مد و لباس، حتما استان گلستان است. چرا؟ چون کلکسیونی از پوشش و فرهنگ اقوام ایرانی را در این استان بزرگ شاهد هستیم و بخشی از منطقه شمال شرق کشور با تمدن ۷۰۰۰ ساله است.

اگر قصد دارید در حوزه مد و لباس ایرانی تحقیق کنید و به دنبال الگوهای فوق العاده برای طراحی لباس و اکسسوری و حتی نقاشی و عکاسی هستید، توصیه می‌کنیم به نگارستان ایران سفر کنید و بهشتی از زیبایی و طرح و رنگ را در این استان زیبا، به نظاره نشسته و یافته های الهام بخش را به ارمغان ببرید.

یکی از نقاط  قوت نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر ۹۸، همین قضیه توجه به فرهنگ و پوشش اقوام ایرانی در نگارستان ایران است.

حتما بخوانید: نمایش آثار مد و لباس ایرانی در موزه لوور پاریس

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

شرایط و جزییات بخش طراحی لباس جشنواره فجر

اگر شما قصد شرکت گروهی از آثار و تولیدات فشن خود را در بخش مسابقه طراحی لباس جشنواره امسال دارید، بایستی در بخش «مجموعه سازان» حضور پیدا کنید. شما در این بخش به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی قادر هستید تا کالکشنی از آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنید. به  چند موضوع توجه داشته باشید.

یکی این که برای  توجیه طراحان کالکشن ها به منظور ارسال آثار، کارگاه آموزشی تشکیل می شود. فقط برای آثار منتخب، فضای لازم  در نظر گرفته می شود. محصولات کلکسیون های لباس، باید دارای ملحقات باشد چون امتیاز آور است. کلکسیون ها می تواند مربوط به پوشش مردانه و زنانه باشد.

اگر خواهان شرکت در رسته مجموعه داران نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر هستید، بایستی حداقل ۳ و حداکثر ۵ اثر ارائه دهید. داروی آثار این رسته بر اساس کلکسیون ارائه شده است نه تک اثر.

توجه داشته باشید که روز نمایش آثار کلکسیونی، به چیدمان (LAYOUT) آثار نیز امتیاز تعلق خواهد گرفت. لذا به  شیوه نمایش آثار کلکسیونی در روز برگزاری جشنواره ،  از هم اکنون فکر  کنید.

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

بخش های مسابقه طراحی لباس عمومی

این بخش شامل موارد زیر است:

 • بخش مانتو و سایر پوشش اجتماعی رسمی و غیر رسمی
 • بخش طراحی لباس مجلسی و مناسبتی

شرایط شرکت در بخش لباس مجلسی و مناسبتی

برای حضور در بخش طراحی و تولید لباس مجلسی و مناسبتی و لباس اجتماعی رسمی و غیر رسمی جشنواره، بایستی معیارهای زیر  را در نظر داشته باشید:

 • هر اثری که ارسال می کنید، باید برای اولین بار سابقه حضور در جشنواره را داشته باشد.
 • اثر ارسالی شما باید به فرهنگ عمومی و پوشش جامعه احترام بگذارد.
 • اثر ارسالی شما باید معیار های خلاقیت و نوآوری داشته باشد.
 • در بخش مجموعه سازان، باید حداکثر ۳ اثر در هر یک از بخش های رقابتی عمومی جشنواره ارسال شود.
 • آثار ارسالی باید شناسنامه داشته باشد. یعنی بر اساس فرمتی که دبیرخانه اعلام کرده و در این گزارش اشاره کردیم، ارسال شود.
 • آثار ارسالی باید بر اساس اهداف جشنواره باشد و ضوابط و شاخص های طراحی و تولید در لباس اجتماع بانوان را رعایت کرده باشد.
 • آثار ارسالی باید بر مبنای سبک های مد باشد.
 • نگاه حرفه ای در آناتومی پوشش مردانه و زنانه رعایت شده باشد.
 • روانشناسی رنگ قابل توجه باشد.
 • پارچه ها باید به دقت انتخاب شده باشد و نگاه حرفه ای در انتخاب پارچه مشهود باشد.
 • آثار ارسالی باید تن خور خوبی داشته باشد.
 • فناوری دوخت و دوز در تولید آثار مد نظر طراحان و تولید کنندگان باشد.
 • در فرآیند تولید، از قابلیت های مد ایرانی استفاده شده باشد.
 • نمادهای اسلامی و فرهنگی ایرانی اگر در آثار ارسالی رعایت شده باشد، امتیاز ویژه می‌گیرد.
 • اکسسوری ها به خوبی استفاده شده باشد.

حتما ببینید: جذاب ترین نمونه های مانتو زمستانی ۹۸

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

قسمت های بخش مسابقه طراحی پارچه

در مسابقه طراحی پارچه، بایستی از ایده های طراحان خلاق استفاده شود. باور  ملی در طراحی پارچه در نظر گرفته شود و از فناوری های رایج استفاده شود. این بخش دارای قسمت هایی به شرح زیر است:

 • قسمت طراحی پارچه با رایانه که بایستی نمونه چاپ شده ارائه شود.
 • قسمت طراحی پارچه با دست که بایستی به منظور شناخت از نقش مایه های ایرانی صورت بگیرد.
 • قسمت طراحی پارچه و تکنیک که به مقوله چاپ های دستی و دیجیتال و بافت و تزیینات داخلی اشاره دارد.
 • قسمت زنده طراحی پارچه که به مبحث تکه دوزی و چاپ و طراحی دستی اشاره دارد.

جزییات بخش مسابقه طراحی پارچه جشنواره فجر

این بخش در قسمت های زیر برگزار می شود:

 • طراحی پارچه پوشاک اجتماع مردانه و زنانه
 • طراحی پارچه لباس مجلسی زنانه و مردانه
 • طراحی پارچه های مبلی و پرده ای و تزئیناتی

شرایط شرکت در بخش مسابقه طراحی پارچه

اگر خواهان شرکت در بخش مسابقه طراحی پارچه نهمین جشنواره مد و لباس فجر هستید، به موارد زیر توجه کنید تا شانس شما برای پذیرش آثار افزایش یابد:

 • محدودیتی در طراحی پارچه با رنگ های گرم و سرد وجود ندارد.
 • در هر مرحله، آثار راه یافته به بخش مسابقه طراحی پارچه نهمین جشنواره مد و لباس فجر، مورد بررسی هیات محترم داوران قرار گرفته و در صورت کسب حد نصاب لازم، به بخش های بعدی راه پیدا می کند. نتایج به صورت تدریجی به اطلاع شرکت کنندگان می رسد.
 • همه آثار راه یافته به بخش طراحی پارچه جشنواره بایستی اهداف جشنواره را رعایت کنند.
 • همه آثاری که به بخش مسابقه طراحی پارچه نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر ارسال می شود بایستی دارای توضیح ۱۰۰ کلمه ای از اثر باشد. شناسه طرح باید ۲۸ در ۲۱ سانت در قطع A3 بوده و نوع راپورت و کالبته رنگ و منبع الهام آن ضمیمه شود.
 • هر طراح می تواند حداکثر با ۵ اثر در مسابقه شرکت کند.
 • اگر در بخش طراحی پارچه، از محصولات تولید داخل در تهیه لباس استفاده کنید، امتیاز ویژه دریافت خواهید کرد.

شرایط شرکت در بخش طراحی جواهرات و زیورآلات

این بخش سال به سال با شمار بیش تری از شرکت کنندگان و عاشقان طراحی جواهرات و اکسسوری همراه می شود. شرایط زیر را در نظر داشته باشید:

 • هر هنرمند فقط می تواند ۵ اثر ارسال کند.
 • همه آثار بخش طراحی جواهرات و اکسسوری باید مطابق با اهداف جشنواره باشد.
 • طرح های ارائه شده در بخش طراحی جواهرات و اکسسوری باید در قطع A3 باشد.
 • هیچ محدودیتی در تکنیک روش و متریال به کار گرفته شده در جواهرات و اکسسوری وجود ندارد.
 • مقولات کیفیت راندو و نمایش فلز و گوهر امتیاز ویژه دارد.
 • طرح های ۳ بعدی و رایانه ای بایستی باید نمایان گر بیش ترین جزییات طرح بوده و کیفیت رندر خوبی داشته باشد.
 • در بخش جواهرات ساخته شده، تکنیک و کیفیت ریخته گری باید مطلوب باشد.
 • ۷ عامل مهم در طراحی و تولید جواهرات که مورد توجه هیات داوران قرار می گیرد عبارتند از: استفاده از عناصر ایرانی، خلاقیت و نوآوری و ابتکار در طرح، رعایت اصول ارگونومی، قابلیت تولید و رعایت استاندارد فنی، فلسفه طرح و بهره گیری خلاقانه از مواد و گوهرها و البته کیفیت ساخت.

نحوه داوری آثار بخش طراحی  جواهرات و اکسسوری

داوری این بخش توسط ۱۰ تن از برترین اساتید، طراحان و صاحبان برندهای معروف انجام می شود. هم چنین ۳ نفر از برگزیدگان ادوار بخش طراحی جواهرات و اکسسوری جشنواره، داروی آثار این قسمت را بر عهده خواهند داشت. لذا اگر خواهان شرکت آثار در بخش جشنواره هستید، کار حرفه ای و دقیق و کم اشکالی را روانه دبیرخانه کنید.

شرایط شرکت آثار در بخش طراحی کیف و کفش زنانه و مردانه

در طراحی کیف و کفش که در سال های اخیر، با افزایش استقبال شرکت کنندگان در جشنواره روبرو شده است و فضای طراحی مد ایرانی هم به روایت اینستاگرام، نشان از علاقه ایرانیان به محصولات کیف و کفش داخلی خلاقانه دارد، بایستی موارد زیر رعایت شود:

 • آثار ارسالی در بخش طراحی کیف و کفش، بایستی اصول خوش پوشی و شیک پوشی را رعایت کرده باشد.
 • در آثار ارسالی در بخش طراحی کیف و کفش، باید توجه طراح به عدم تفکیک پذیری کیف و کفش در طراحی لباس فرد، شاخص باشد.
 • در این بخش، باید به هارمون توجه شود.
 • طرح مد نظر بایستی به صورت دستی و نرم افزاری در ابعاد A3 ارائه شود.
 • تکنیک طراحی کیف و کفش و جنس مواد پیشنهادی و رنگ بندی و الهام، مد نظر باشد.
 • هیچ اطلاعاتی درباره طراح و برند او نباید در شناسنامه طرح کیف و کفش باشد.

حتما ببنیید: لاکچری ترین مزون های تهران را اینجا ببینید

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

آدرس دبیرخانه های غیر متمرکز نهمین جشنواره مد و لباس فجر

اگر خواهان شرکت در جشنواره مد و لباس فجر سال ۹۸ هستید، آدرس های زیر را که در ماه امسال اعلام شده است در نظر داشته باشید:

 • آدرس اول: تهران. فلکه دوم صادقیقه. مجتمع تجاری اداری افق واحد ۵۰۲. موسسه فرهنگی رادین
 • آدرس دوم: زاهدان. خیابان مولوی. جنب مسجد خدیجه کبری موسسه فرهنگی هنری زیور شرق
 • آدرس سوم: کرمانشاه، خیابان ۲۲ بهمن. میدان ۱۷ شهریور. ساختمان سما. واحد مقابل کتاب کودک. موسسه هنری لیلین
 • آدرس چهارم: شهر ری. بازار بزرگ ری و فاز سوم طبقه همکف. جنب بانک کشاورزی شماره ۵. موسسه حجاب الزهرا شهر ری
 • آدرس پنجم: اصفهان. خیابان سجاد. ابتدای خیابان قائم مقام فراهانی. جنب بانک رفاه ساختمان آسمان. موسسه دانش آرا
 • آدرس ششم: تهران. بلوار اندرزگو، حد فاصل قیطریه و فرمانیه. خیابان سلیمی جنوبی شماره ۱۸. موسسه نورا کالکشن
 • آدرس هفتم: خیابان شریعتی، نرسیده به اتوبان همت. کوی زکایی شماره پنجاه و ششم. موسسه موژان نگار پارسیان
 • آدرس هشتم: تبریز. چهار راه آبرسان. کلانتر. کوی ساختمان اردم اصل شماره پنجاه و ششم. خانه مد ادرم اصل
 • آدرس نهم: قم. بلوار امین. خیابان شهید صدوقی (زنبیل آباد)، بلوار شهید اخلاقی نبش تقاطع مفتح. خانه مد فوطه

حتما بخوانید: همه چیز درباره مد و لباس برندگان مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ میلادی

نهمین جشنواره مد و لباس فجر ؛ زمان، مکان و شرایط آثار در جشنواره مد و لباس فجر

همراه گرامی

اگر دانشجوی رشته طراحی پارچه و لباس یا جواهرات یا دانش آموخته این رشته ها هستید یا قصد تحصیل در رشته طراحی پارچه و لباس و جواهرات و اکسسوری و طراحی مد در دانشگاه های میلان و پاریس و دوبی و کوالالامپور را در سال ۲۰۲۰ به  بعد دارید، حضور در جشنواره نهم فجر، شما را با الگوهای الهام بخش در زمینه  تکنیک ها و فناوری ها و طرح های هنرمندان جوان و پیشکسوت ایرانی آشنا می کند که فرصت ساز است.

اگر فشن بلاگر یا استایلیست یا دارنده مزون هستید هم از این جشنواره برای ارتباط با داوران و کارشناسان واستعدادهای برتر طراحی مد ایرانی استفاده کنید. لوکس تهران آماده انتشار نظرات و دیدگاه‌ها و پاسخ به پرسش های شما در این زمینه است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن