سلامت پوست و موماسکماسک برای پوست چربماسک برای پوست خشکماسک خانگیماسک زیباییماسک طبیعیماسک مخصوص پوست چربماسک مخصوص پوست خشکمطالب ویژه

ماسکهای زیبایی مخصوص پوستهای چرب و خشک


ماسکهای طبیعی مخصوص پوستهای چرب و خشک

استفاده از ماسک های خانگی و طبیعی باعث شادابی و زیبایی بیشتر پوست میشود . در هنگام استفاده از ماسک های طبیعی باید به نوع پوست خود توجه کنید . در ادامه چند ماسک زیبایی مخصوص پوست چرب و خشک را به شما عزیزان آموزش داده ایم .

ماسکهای زیبایی مخصوص پوستهای چرب و خشک

چند ماسک طبیعی برای پوست های خشک و چرب

ماسک ها معمولا از مواد طبیعی و قابل دسترسی تهیه می‌شوند که اکثر خانمها و دختران جوان خودشان به راحتی می‌توانند در منزل تهیه کرده و از اتلاف وقت در سالنهای آرایشی خودداری کنند. می‌توانید از انواع ماسک های موثر برای پوست صورت خود که به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید استفاده ببرید . ماسک ها می‌توانند برای پاکیزه کردن و خروج مواد زاید از منافذ پوستی و نرم و لطیف کردن پوست بسیار مفید باشند.
در هنگام زدن انواع ماسکها باید به این نکته توجه داشت که حتی الامکان از صحبت کردن و بخصوص خندیدن خودداری شود تا ماسک تاثیر مثبت خود را بر روی پوست داشته باشد.
می توان ماسک را به جای آب، به وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.

چند ماسک مخصوص پوستهای چرب

ماسک جوانه (سبوس) گندم

طرز تهیه : یک قاشق غذا خوری ماست را با یک قاشق چایخوری سر پر آرد جوانه گندم مخلوط کرده وبه طور یکنواخت بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه که کاملا بر روی پوست خشک شد با آ ب سرد بشویید.

چه وقت؟ ۲ تا ۳ بار در هفته

ماسک نشاسته

طرزتهیه: یک قاشق غذا خوری ماست را با یک قاشق چایخوری سر خالی نشاسته مخلوط کرده وچند قطره گلاب به آن اضافه کنید سپس آن را به آرامی بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید .

چه وقت؟۲ تا ۳ با ر در هفته

ماسک آناناس

آناناس تاثیر جالبی بر جوشهای زیر پوستی دارد.برای تهیه ی این ماسک ابتدا ¼ آناناس رسیده را پوست کنده به همراه یک قا شق غذا خوری روغن آفتاب گردان و یک قاشق مربا خوری عسل داخل مخلوط کن با هم مخلوط کرده و به آرامی بر روی پوست خود به حالت دورانی بمالید و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.
چه وقت؟ ۲ تا ۳ بار در هفته

ماسک پیاز و عسل

یک عدد پیاز متوسط را رنده کرده (رنده ی ریز)با یک قاشق مربا خوری عسل مخلوط کنید وآرام وبه حالت دورانی بر روی پوست صورت خود بمالید .سعی کنید به اطراف چشم ها مالیده نشود زیرا چشم ها را می سوزاند.
این ماسک را نیز پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

چه وقت؟ ۱ تا ۲ بار در هفته

ماسک پرتقال

یک عدد پر تقال را آبگیری کرده بعد از اینکه آب آن را میل کردید اضا فه های آن را بر روی پوست صورت بخوابانید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

چه وقت ؟روزی یک بار

چند ماسک مخصوص پوست های خشک

ماسک زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول است و چربی پوست شما را تا مین می کند.برای تهیه ی این ماسک یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن زیتون مخلوط کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

چه وقت؟۱ تا ۲بار در هفته

ماسک لیموترش

آب لیموترش رابه همراه یک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن زیتون بر روی پوست صورت مالیده وماساژدهید
و بعد از ۱۵ دقیقه بشویید.

چه وقت؟۲ تا ۳بار در هفته

ماسک سیب و خیار

¼ سیبی را به همراه یک خیاردرمخلوط کن با هم مخلوط کرده و یکدست روی پوست بمالیدوبعد از ۱۰ دقیقه بشویید.این ماسک برای پوست های مختلط که در بعضی نقاط چرب ودر بعضی نقاط خشک هستند مفید است وباعث شادابی وطراوت آنها می شود.

چه وقت؟۲ تا ۳بار در هفته

ماسک نارگیل

¼ نارگیل تازه راخورد کرده وبه همراه یک قاشق مربا خوری گلاب و یک قاشق غذا خوری روغن بادام  در مخلوط کن با هم مخلوط کرده و بر روی پوست ما ساژ دهید و پس از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید.این ماسک از چروک شدن پوست جلوگیری می کند.

چه وقت؟۱بار تا ۲ باردرهفته

ماسک بابونه

دو قاشق غذا خوری بابونه را در یک لیوان آب حل کرده وروی شعله گاز حرارت دهید ومواظب باشید سر نرود سپس جوشانده ی بابونه را از صافی رد کرده و بگذارید سرد شود.این جوشانده ی سرد شده را با یک قاشق غذا خوری عرق بید و یک قاشق غذا خوری عرق کاسنی و چند قطره گلاب مخلوط کرده واین محلول را با پنبه به آرامی بر روی پوست خود مالیده و بعد از۲۰ دقیقه بشویید.

چه وقت؟ صبح ها یک روز در میان

منبع:seemorgh.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن