ERROR 404آموزش افزونه های وردپرسآموزش وردپرساموزش ایجاد صفحه 404 در وردپرساموزش ایجاد صفحه 404 سفارشی در وردپرستحقیقستانساخت صفحه 404 سفارشی در وردپرسصفحه 404 چیستصفحه 404 وردپرسطراحی صفحه 404طراحی صفحه 404 سفارش در وردپرسطراحی صفحه 404 سفارشی در وردپرسمدیریت سایت

طراحی صفحه ۴۰۴ سفارشی در وردپرس


صفحه ۴۰۴ یا به اصطلاح ارور ۴۰۴ (ERROR 404) ، زمانی که کاربر آدرسی را وارد می کند ولی آن آدرس در سرور وجود نداشته باشد با صفحه یا ارور ۴۰۴ مواجه می‌شود، در وردپرس هم به همین گونه است ، البته ظاهر صفحات ۴۰۴ در قالب های وردپرس متفاوت است و اغلب قالب ها از صفحه بسیار ساده ای برای نمایش این error استفاده می کنند که البته جای نگرانی نیست با آموزش امروز شما می توانید صفحه ۴۰۴ دلخواه خود را سفارشی سازی کنید.

اما نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم این است که بهتر است هیچ گاه کاربران با صفحه ۴۰۴ رو به رو نشوند، برای همین منظور بهتر است که هیچ گاه برگه یا نوشته ای را در وردپرس حذف نکنید، چرا که این موضوع به سئو وب سایت شما آسیب می‌زند و موتورهای جستجوگر مانند گوگل خیلی از این کار خوشحال نمی شوند. لذا هر زمان که مجبور به حذف صفحه (برگه یا نوشته و…) شدید بهتر است که آن را به یک آدرس جدید ریدایرکت کنید تا نمره منفی از سئو دریافت نکنید.

البته ممکن است گاهی اوقات کاربر در وارد کردن آدرس دچار اشتباه شود و برای همین منظور با error404 مواجه شود، در کل موتورهای جستجوگر به این موضوع اهمیت می دهند که یک وب سایت باید یک صفحه ۴۰۴ مناسب داشته باشد، هر چقدر این صفحه مناسب و کاربر پسند باشد از حس منفی که به کاربر می دهد جلوگیری می کند.

انواع نمایش ارور ۴۰۴

  • ۴۰۴ Error
  • ۴۰۴ Not Found
  • Error 404
  • The Requested URL[URL] was not found on this server
  • HTTP 404
  • Error 404 Not Found
  • ۴۰۴ File or Directory Not Found
  • HTTP 404 Not Found
  • ۴۰۴ Page Not Found

نحوه کار افزونه ۴۰۴page بسیار ساده است، به این نحو که شما یک برگه جدید در وردپرس می سازید و محتوایی که تمایل دارید کاربر با آن رو به رو شود را ایجاد می کنید. سپس در تنظیمات این افزونه این صفحه را انتخاب می کنید تا به جای صفحه ۴۰۴ پیش فرض نمایش داده شود. شما می توانید در این صفحه از یک تصویر یا GIF (تصویر متحرک) استفاده کنید. به همین راحتی…

برای نصب و فعالسازی افزونه ۴۰۴Page ابتدا نام (۴۰۴page) را در مخزن وردپرس جستجو نمائید، سپس روی نصب و فعالسازی کلیک کنید تا این افزونه فعال شود. پس از نصب و فعالسازی افزونه ۴۰۴Page به بخش نمایش >> زیر مجموعه Error Page 404 بروید تا وارد بخش تنظیمات این افزونه شوید.

با کلیک بر روی گزینه Error page 404 از زیر منوی نمایش وارد بخش تنظیمات افزونه شوید. با تصویر زیر رو به رو می شوید.

از بخش Page to be displayed as 404 page می توانید صفحه ۴۰۴ دلخواه خود را انتخاب کنید.

شما یک برگه جدید برای ۴۰۴ بسازید و هر محتوایی که تمایل دارید در آن صفحه نمایش داده شود را ایجاد کنید، همچنین می توانید در این صفحه از افزونه های صفحه ساز مانند ویژوال کامپوزر نیز استفاده نمائید تا یک صفحه گرافیکی زیبا بسازید. در پایان صفحه را ذخیره کنید و از بخش Page to be dispalyed as 404 page در تنظیمات افزونه ۴۰۴page صفحه ساخته شده را انتخاب کنید تا به عنوان صفحه ۴۰۴ جدید سایت شما تعریف شود.

تنظیمات دیگر افزونه را نیازی نیست تغییر دهید تنها گزینه دیگری که شاید مهم باشد گزینه Activate Compatibility Mode است ، با فعال کردن این گزینه صفحه ۴۰۴ با تنظیمات قالب شما سازگار می شود. (اگر از تنظیمات قالب در ساخت برگه ۴۰۴ استفاده کردید این گزینه را فعال کنید)

گردآوری توسط: تحقیقستانبرچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن