انشا درباره دلی از عزا در بیاوریمتحقیقستاندلی از عزا در بیاوریمدلی از عزا درآوردنسرگرمیضرب المثل دلی از عزا درآوردنکمک آموزشیمثل دلی از عزا در بیاوریممثل دلی از عزا درآوردنمطلب درمورد دلی از عزا در بیاوریممعنا و مفهوم ضرب المثل دلی از عزا درآوردنمعنای مثل دلی از عزا درآوردنمعنی دلی از عزا در بیاوریممفهوم دلی از عزا در بیاوریممفهوم مثل دلی از عزا درآوردن

ضرب المثل دلی از عزا درآوردن


ضرب المثل دلی از عزا درآوردن اشاره به این دارد که انسان وضعیتش را از حالت غمگین به حالت شادی تغییر دهد. این شادی و لذتی که برایش حاصل می شود می تواند در حد خوردن باشد یا خرید کردن، که مربوط به جسم انسان است؛ یا فراتر از آن شادی بخشیدن به روح است همچون دیدار کسی که بسیار دوستش دارد، خواندن یک کتاب خوب، مسافرت لذت بخش و … .

عزا یعنی مصیبت، غم و ماتم و از عزا در آوردن یعنی زمانی که کسی مصیبت زده است را با لباس های رنگین از آن حالت غم و غصه ای که دارد خارج می کنند. پس دل را از عزا درآوردن یعنی خوردن بهترین چیزها تا حدی که سیر شود و نهایت لذت را ببرد. در واقع خود را از غم رهایی دادن و لذت بردن تمام از چیزی.

کنایه دارد به، خود را شاد کردن ؛ یا از بین بردن محرومیت هایی که به خودش تحمیل می کرده همچنین به مطلوب و مقصود خود رسیدن.

برای مثال شما می گویید: امتحانم را بد داده ام حوصله ندارم. و دوست شما در پاسخ می گوید: بیا برویم یک ساندویچ خوشمزه بخوریم و دلی از عزا در بیاوریم!برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن