انشا درمورد جای سوزن انداختن نیستتحقیقستانجای سوزن انداختن نیستدرباره جای سوزن انداختن نیستسرگرمیشعر و ادبیاتضرب المثلضرب المثل ایرانیضرب المثل جای سوزن انداختن نیستضرب المثل جای سوزن انداختن نیست یعنی چیضرب المثل های ایرانی معروفمعنای ضرب المثل جای سوزن انداختن نیستمعنای ضرب المثل هامعنی جای سوزن انداختن نیستمعنی جای سوزن انداختن نیست چیستمفهوم جای سوزن انداختن نیستمفهوم ضرب المثل جای سوزن انداختن نیست

ضرب المثل جای سوزن انداختن نیست


ضرب المثل جای سوزن انداختن نیست

ضرب المثل جای سوزن انداختن نیست کنایه از بیش از حد شلوغ بودن یک مکان است. یعنی انقدر شلوغ و پرجمعیت است که سوزن با آن نازکی اش هم در آنجا جا نمی شود.

معنا و مفهوم ضرب المثل جای سوزن انداختن نیست

در این ضرب المثل از سوزن مثال زده اند زیرا سوزن هم نازک هست هم جای کمی را اشغال می کند. زمانی که بخواهند کثرت شلوغی جایی را توصیف کنند و در حدی هم اغراق کنند، از عبارت سوزن انداختن استفاده می کنند.

مثلا شما پس از آمدن از یک راهپیمایی باشکوه، قصد دارید صحنه هایی را که دیده اید برای دیگران بازگو کنید. وقتی میخواهید جمعیت شلوغ آن جا را توصیف کنید حتما این ضرب المثل را استفاده کرده و می گوئید: همه آمده بودند، جای سوزن انداختن نبود. یعنی جمعیت فراوانی در آنجا حضور داشتند.

گردآوری توسط: تحقیقستانبرچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن