از پشت بوته در نیامده ایمانشاانشا از پشت بوته در نیامده ایمانشا درباره ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایمانشا درمورد بوتهانشا درمورد ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایمانشا ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایمتحقیق درباره ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایمتحقیق درمورد ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایمتحقیقستانسایت انشاضرب المثل از پشت بوته در نیامده امضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایممعنای ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایممعنی ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایممقاله درباره ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایممقاله درمورد ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ایمموضوع ازاد

ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ام


ضرب المثل از پشت بوته در نیامده ام

این مثل را با یک مثالی شروع می کنم. دو نفر در حال برق کشی ساختمان هستند یکی از آنها استاد و دیگری شاگرد است. شاگرد نزدیک به دو سالی میشه که پیش استادش کار میکند و درس می آموزد.

در آن ساختمان شاگرد به مشکلی بر می خورد و از استادش می خواهد که او را یاری دهد. استاد هم شروع می کند به توضیح دادن و شاگرد متوجه می شود که این توضیحات را دفعات قبل هم توضیح داده اما به احترام استاد صحبت نمی کند.

پس از اتمام صحبت های استاد، شاگرد با شوخی و با لحنی صمیمی به استادش می گوید: استاد از پشت بوته که نیامدم از این کارا سر در میارم مشکل من این است.

این مثل زمانی به کار میرود که طرف مقابل فکر میکند که شخص مورد نظر او از هیچی سر در نمی آورد اما در مقابل، جوابی دندان شکن میگیرد 🙂 .

گردآوری توسط: تحقیقستانمنبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن