آیات صفحه 27 قراناستخاره با قراناستخاره صفحه 27 قرانتفسیر صفحه 27 قرانتلاوت سوره بقره با صدای سعد الغامدیتلاوت صفحه 27 قرانتلاوت صفحه 27 قران با صدای سعد الغامدیسرگرمیسوره بقرهصفحه 27 قرانصوت سوره بقرهمعنی صفحه 27 قراننتیجه استخاره صفحه 27 قران

صفحه ۲۷ قران (سوره بقره) – استخاره با قران


صفحه ۲۷ قران (سوره بقره) – استخاره با قران

صفحه ۲۷ قران در برگیرنده سوره بقره است. این سوره دومین سوره قران می‌باشد و دارای ۲۸۶ آیه شریفه است. استخاره با قران با معنی و تعبیر کامل و تفسیر صفحه ۲۷ قران را در تحقیقستان بخوانید.


صفحه ۲۷ قران (سوره بقره) – معنی صفحه ۲۷ قران – استخاره با قران

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

به نام خداوند بخشنده مهربان

 

✦✦✦✦

 

۞ لَیْسَ الْبِرَّ أَنْ تُوَلُّوا وُجُوهَکُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَٰکِنَّ الْبِرَّ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَالْمَلَائِکَهِ وَالْکِتَابِ وَالنَّبِیِّینَ وَآتَى الْمَالَ عَلَىٰ حُبِّهِ ذَوِی الْقُرْبَىٰ وَالْیَتَامَىٰ وَالْمَسَاکِینَ وَابْنَ السَّبِیلِ وَالسَّائِلِینَ وَفِی الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَاهَ وَآتَى الزَّکَاهَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَاهَدُوا ۖ وَالصَّابِرِینَ فِی الْبَأْسَاءِ وَالضَّرَّاءِ وَحِینَ الْبَأْسِ ۗ أُولَٰئِکَ الَّذِینَ صَدَقُوا ۖ وَأُولَٰئِکَ هُمُ الْمُتَّقُونَ (۱۷۷)

نیکوکارى آن نیست که روى خود را به سوى مشرق و [یا] مغرب بگردانید، بلکه نیکى آن است که کسى به خدا و روز بازپسین و فرشتگان و کتاب [آسمانى‌] و پیامبران ایمان آورد، و مال [خود] را با وجود دوست داشتنش، به خویشاوندان و یتیمان و بینوایان و در راه‌ماندگان و گدایان و در [راه آزاد کردن‌] بندگان بدهد، و نماز را برپاى دارد، و زکات را بدهد، و آنان که چون عهد بندند، به عهد خود وفادارانند؛ و در سختى و زیان، و به هنگام جنگ شکیبایانند؛ آنانند کسانى که راست گفته‌اند، و آنان همان پرهیزگارانند. (۱۷۷)

 

✦✦✦✦

 

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الْقِصَاصُ فِی الْقَتْلَى ۖ الْحُرُّ بِالْحُرِّ وَالْعَبْدُ بِالْعَبْدِ وَالْأُنْثَىٰ بِالْأُنْثَىٰ ۚ فَمَنْ عُفِیَ لَهُ مِنْ أَخِیهِ شَیْءٌ فَاتِّبَاعٌ بِالْمَعْرُوفِ وَأَدَاءٌ إِلَیْهِ بِإِحْسَانٍ ۗ ذَٰلِکَ تَخْفِیفٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَرَحْمَهٌ ۗ فَمَنِ اعْتَدَىٰ بَعْدَ ذَٰلِکَ فَلَهُ عَذَابٌ أَلِیمٌ (۱۷۸)

اى کسانى که ایمان آورده‌اید، در باره کشتگان، بر شما [حق‌] قصاص مقرر شده: آزاد عوض آزاد و بنده عوض بنده و زن عوض زن. و هر کس که از جانب برادر [دینى‌]اش [یعنى ولىّ مقتول‌]، چیزى [از حق قصاص‌] به او گذشت شود، [باید از گذشت ولىّ مقتول‌] به طور پسندیده پیروى کند، و با [رعایت‌] احسان، [خونبها را] به او بپردازد. این [حکم‌] تخفیف و رحمتى از پروردگار شماست؛ پس هر کس، بعد از آن از اندازه درگذرد، وى را عذابى دردناک است. (۱۷۸)

 

✦✦✦✦

 

وَلَکُمْ فِی الْقِصَاصِ حَیَاهٌ یَا أُولِی الْأَلْبَابِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ (۱۷۹)

و اى خردمندان، شما را در قصاص زندگانى است، باشد که به تقوا گرایید. (۱۷۹)

 

✦✦✦✦

 

کُتِبَ عَلَیْکُمْ إِذَا حَضَرَ أَحَدَکُمُ الْمَوْتُ إِنْ تَرَکَ خَیْرًا الْوَصِیَّهُ لِلْوَالِدَیْنِ وَالْأَقْرَبِینَ بِالْمَعْرُوفِ ۖ حَقًّا عَلَى الْمُتَّقِینَ (۱۸۰)

بر شما مقرر شده است که چون یکى از شما را مرگ فرا رسد، اگر مالى بر جاى گذارد، براى پدر و مادر و خویشاوندان [خود] به طور پسندیده وصیت کند؛ [این کار] حقى است بر پرهیزگاران. (۱۸۰)

 

✦✦✦✦

 

فَمَنْ بَدَّلَهُ بَعْدَمَا سَمِعَهُ فَإِنَّمَا إِثْمُهُ عَلَى الَّذِینَ یُبَدِّلُونَهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ سَمِیعٌ عَلِیمٌ (۱۸۱)

پس هر کس آن [وصیت‌] را بعد از شنیدنش تغییر دهد، گناهش تنها بر [گردن‌] کسانى است که آن را تغییر مى‌دهند. آرى، خدا شنواى داناست. (۱۸۱)

 

تلاوت صفحه ۲۷ قران با صدای سعد الغامدی – تلاوت سوره بقره با صدای سعد الغامدی


نتیجه استخاره صفحه ۲۷ قران – تفسیر صفحه ۲۷ قران :

نتیجه استخاره: انجام بده

نتیجه کلی: خوب است با توکل به‌خدا و ائمه معصومین و دادن صدقه اقدام کنید.

نتیجه ازدواج: با رعایت موازین شرعی اقدام کنید تا به گناه آلوده نشوید صدقه فراموش نشود.

نتیجه معامله: با دادن صدقه و رعایت موازین شرعی اقدام کنید ان‌شاءالله خوب است و منفعت می‌برید.


دوست داری استخاره با قران بگیری ؟ روی دکمه زیر کلیک کن 🙂

استخاره با قراننوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن