سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه زنانه


سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه

همان طور که می دانید آرایشگری شغلی است که با عشق و علاقه گره خورده است. با وجودی که آرایشگری شغلی زود بازده است ولی فرد پس از دیدن آموزش های لازم، در مدت زمان کوتاهی می تواند درآمد کسب کند اما این میزان درآمد بسته به مهارت، توانمندی، خلاقیت و تعهد آرایشگر متفاوت است. با شنیدن خبر رقم هایی که در آرایشگاه های زنانه برای خدماتشان پرداخت می شود، وسوسه داشتن یک آرایشگاه به سراغ خیلی ها می آید. اولین سؤالی که ذهن افراد علاقه مند به این شغل و آرایشگران را به خود مشغول می کند، در واقع این است که سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه چقدر می باشد. پیش از هر چیزی باید از این مطلب آگاه باشید که راه اندازی یک آرایشگاه کار ساده ای نیست و نیاز به مقدمه چینی های زیادی دارد. با ما همراه باشید.

سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه زنانه

همچنین ببینید: راهنمای تاسیس آرایشگاه زنانه 

سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه زنانه

آموزش طراحی و کاشت ناخن رو شروع کن!

 

مهارت و سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه

هزینه های شروع یک کسب و کار به دو دسته قابل پیش بینی و غیر قابل پیش بینی تقسیم می شوند. اولین نیاز برای تأسیس یک آرایشگاه مکان مناسب برای این کار می باشد. بخش مهمی از سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه صرف تهیه مکان می شود. هر چه آرایشگر مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، می تواند تضمین کند مشتری های ثابت که طی مدت فعالیتش جذب کرده است به مکان جدیدش مراجعه کنند. با برآورد سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه می توانید محاسبه کنید به چه میزان مشتری در شروع کار نیاز دارید که متضرر نشوید. داشتن مهارت های اجتماعی برای بازاریابی همراه با مهارت آرایشگری در شروع کار نیاز است. کسی که قصد دارد یک آرایشگاه برای خود داشته باشد، باید تا حدی با رمز و راز تجارت نیز آشنا باشد. داشتن شم تجاری در کنار مهارت آرایشگری می توانند شما را به موفقیت برسانند. بهتر است با جزئیات کار آشنایی یابید و کارتان را کاملاً قانونی آغاز کنید و هر آن چه جواز و پروانه نیاز است دریافت کنید. برای اخذ گواهی نامه های لازم نیز زمان و سرمایه صرف کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید. داشتن بیمه های مختلف نیز از موارد الزامی است.

سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه زنانه

همچنین ببینید: مدرک لازم بری تاسیس آرایشگاه 

 

تهیه امکانات با سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه

برای این که بتوانید جواز و پروانه های لازم را اخذ کنید، باید بتوانید امکاناتی را مهیا کنید. از مهم ترین امکاناتی که برای یک مکان که قرار است به آرایشگاه تبدیل شود وجود برق، سیستم سرمایشی و گرمایشی و تأمین وسایل راحتی برای کارکنان و مشتریان است.

مبلمان و اثاثیه آرایشگاه مانند: صندلی مخصوص آرایشگاه

وسایل مورد نیاز برای رنگ مو: سینک سرشور، صندلی سرشور، سشوار ایستاده، قفسه رنگ مو

وسایل مانیکور و پدیکور: میز مانیکور، صندلی متخصص مانیکور، صندلی مشتری، اسپای پدیکور، صندلی استول پدیکور

لوازم کوتاهی مو: تعدادی شانه و برس، سشوار دستی، اتو مو، قیچی پیتاژ، اسپری مو، تیغ و….

علاوه بر سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه ، امکانات زیر باید در نظر گرفته شود:

• محل مناسب و مستقل برای آرایشگری

• اخذ سند مالکیت و اجاره نامه

• گواهی نامه و جواز شهری برای آغاز کار

• ابزار و لوازم مورد نیاز برای یک آرایشگاه

• شیر آب سرد و گرم

• سرویس بهداشتی

• آب آشامیدنی

• روشویی

• صندلی مناسب

• تهویه مناسب

• رعایت اصول ایمنی

• کابینت های دردار

سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه زنانه

نکات مهم در خرید وسایل مورد نیاز برای آرایشگاه زنانه:

بهتر است وسایل مورد نیاز برای سالن آرایشگاه زنانه را از نوع مرغوب آن انتخاب کنید تا مجبور نشوید دوباره پس از مدتی برای تهیه‌ی آن هزینه زیادی کنید. علاوه بر آن لوازم آرایش بی‌کیفیت نیز منجر به از دست ‌دادن مشتری می شود. یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه شود این است که لوازمی خریداری شود که استفاده از آن‌ها راحت باشد. مبلمان و اثاثیه ی آرایشگاه، وسایل رنگ مو، وسایل مانیکور و پدیکور، وسایل لازم برای آرایش و کوتاهی مو، وسایل لازم برای آرایش صورت و لوازم کوتاهی مو از جمله وسایل موردنیاز یک آرایشگاه زنانه هستند. هنگام خرید و تهیه وسایل مورد نیاز برای آرایشگاه زنانه باید نکاتی را در نظر بگیرید چرا که نوع کار شما به گونه ای است که با انواع خانم ها سر وکار دارید. بنابراین برای راضی نگه داشتن مشتری های خود لازم است که از با کیفیت ترین، مناسب ترین و راحت ترین وسایل برای آرایشگاه خود استفاده کنید. برای مثال مبلمان راحت و شیک در رضایت مشتری بسیار تاثیر گذاراست. رضایت مشتری باعث تبلیغ شما می شود و از این طریق کسب و کار شما رونق می گیرد.

 

استخدام آرایشگر با سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه

یک بخش مهمی از سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه به استخدام آرایشگران متخصص مربوط می شود. در صورتی که تصمیم به استخدام گرفتید، در ابتدا مهم است که به تأمین حقوق آن ها بیاندیشید. باید به تمام راه ها برای این کار فکر کنید و ببینید چه نوع سیستم حقوقی هم به نفع شما و هم به نفع آرایشگر است. باید برای روشی که برای دادن حقوق و کمیسیون به آرایشگران در نظر می گیرید و کنترل و مدیریت آن ها و همچنین راهنمایی و مدیریت مشتری ها زمان بگذارید و این مهم را خودتان بر عهده بگیرید. اگر آرایشگر بتواند مشتری برای آرایشگاه جذب کند، می تواند بابت این کار کمیسیون بگیرد. درباره این شیوه بهتر است مدیر سالن و آرایشگر با هم به توافق برسند و منافع هر دو باید در نظر گرفته شود.

 

اجاره صندلی برای تأمین سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه

یکی از کارهایی که می توانید برای تأمین سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه در شروع کار انجام دهید، اجاره صندلی به دیگران است. در این شیوه شما بخشی از آرایشگاه یا صندلی که برای آرایشگاه خود تهیه کرده اید به یک آرایشگر اجاره می دهید و به جز اجاره مسئولیت دیگری نسبت به هم نخواهید داشت.

سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه زنانه

شخصیت های مناسب برای آرایشگری

درست است که شغل آرایشگری پردرآمد است، اما علاقه داشتن به آن از اهمیت زیادی برخوردار است. صرف این که می توانید از این راه درآمد بالایی به دست آورید، نباید موجب شود به سراغ آن بروید. در هر شغلی تیپ های شخصیتی متفاوتی وارد شده و به موفقیت دست یافته اند. به همین دلیل نمی توان به طور قطعی گفت یک تیپ شخصیتی خاص می تواند در یک شغل موفق شود. این برای افرادی که از کارهای خدماتی لذت می برند و دوست دارند با مردم در تماس باشند و به آن ها کمک کنند و نیازهایشان را رفع کنند، مناسب و سودآور خواهد بود. بعد از شناخت شخصیت خودتان می توانید به فکر تهیه سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه باشید.

 

شیوه و راه های ورود به شغل آرایشگری

پیش از تهیه سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه باید با نحوه ورود به این شغل آشنا شوید. شما می توانید این کار را به طور تجربی و زیر نظر یک استادکار آموزش ببینید. ولی برای این که در این کار حرفه ای شوید بهتر است آن را در آموزشگاه بیاموزید. باید بعد از اتمام دبیرستان وارد شاخه کار و دانش در رشته آرایش و پیرایش زنانه شوید یا در رشته پیرایش زنانه و مراقبت و زیبایی پوست و مو در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل شوید. یک راه دیگر برای ورود به این رشته گذراندن دوره های سه تا چهار ماه در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد. با گذراندن این دوره ها می توانید مدرک معتبر دریافت کنید. دوره های تخصصی دیگری هم هستند که می توانید در آن ها نیز شرکت کنید. قبل از تاسیس آرایشگاه خود به این نکات توجه کنید.

اگر سوالی در خصوص تأسیس آرایشگاه زنانه دارید میتوانید در قسمت نظرات ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن