پاسخ فعالیت درمورد راه های مقابله با عجله و شتاب زدگیجواب فعالیت صفحه ۱۵۶ پیام اسمانی هفتمدو راه مقابله با عجله و شتاب زدگی را بنویسیدراه مقابله با عجله و شتاب زدگی را بنویسیدراه های مقابله با عجلهراه های مقابله با عجله و شتاب زدگیکمک آموزشیمتوسطه اول

راه های مقابله با عجله و شتاب زدگی


راه های مقابله با عجله و شتاب زدگی

در این مطلب از تحقیقستان درمورد راه های مقابله با عجله و شتاب زدگی صحبت میکنیم. همچنین پاسخ فعالیت صفحه ۱۵۶ پیام اسمانی هفتم در ادامه آورده شده است.

۱- هر گاه تصمیم گرفتی کاری کنی اول به نتیجه و عاقبت آن خوب بیاندیش اگر دیدی نتیجه ی خوبی دارد.

۲- به تصمیمت عمل کن و اگر دیدی نتیجه اش تباهی و بدی است از آن صرف نظر کن.

۳- برای فعالیت های شبانه روزی خود برنامه ریزی کنید و تمام کارهای خود را در قالب برنامه مدوّن به اجرا بگذارید تا اگر کار و فعالیتی را خواستید انجام دهید فوراً تصمیم به عمل نگیرید و فرصتی برای تفکر و مشورت داشته باشید.

۴- با خود عهد کنید برای انجام هر کاری فکر کنید و سپس با یک فرد مورد اعتماد و دلسوز و باتجربه به مشورت بپردازید.

۵- در صورتی که بدون فکر و مشورت به کاری اقدام نمودید، خود را جریمه کنید. مثلًا فلان مبلغ به فقیر صدقه بدهید.

۶- سعی کنید با افراد آرام، صبور و باوقار بیشتر رفت و آمد کنید. کسانی که در کارهایشان عجله دیده نمی شود و با خون سردی کاری را انجام می دهند.

۷- به خودتان اجازه دهید تا کمی از وقتتان گرفته شود اگر عجله نکنید، اتفاق خاصی نمی افتد، توجه داشته باشید هنگامی که کاری را شتاب زده انجام می دهید، لذّت و نتیجه مثبتی از آن نصیبتان نمی شود.

۸- سکوت متفکرانه : التزام به سکوت و پرهیز از پرحرفی فرصتی است برای ارزیابی آگاهی ها و اطلاعات خویش درباره آنچه قرار است بیان شود. آنان که پرچانگی می کنند و از فرصت سکوت بهره نمی جویند، نه به سنجش سخن خویش توفیق می یابند و نه به حسن استفاده از سخن و آرای دیگران دست می یابند. بدون تردید آنچه در این جا مورد نظر است، سکوت متفکرانه است، نه خاموشی جاهلانه.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن